środa, 23 września 2015

Gdzie można wziąć leasing

Leasing bankowy

Zacznijmy od opcji najchętniej wybieranej wśród klientów leasingowych. Nie ma z resztą powodów do zdziwienia, ponieważ w większości to właśnie te firmy oferują, przynajmniej z pozoru, najlepsze warunki leasingowania. Leasing bankowy może sobie na to pozwolić, ponieważ stoją za nim olbrzymie firmy, które specjalizują się w usługach bankowych i głównie z tego są znane. Jest to dość naturalny ruch rozwojowy każdego banku. Statystyki jasno wskazują, że liczba osób decydujących się na leasing jest bardzo dużą i, co więcej, z roku na rok ciągle wzrasta. Wielu klientów równa się olbrzymim kwotom pieniężnym, których żadna firma nie chciałaby przegapić.

Leasing samochodowy

To samo dotyczy producentów samochodów. Salony poszczególnych producentów samochodowych posiadają obecnie możliwość podpisania umowy na nowy samochód na mocy leasingu. Warunki różnią się nieco od tych, które oferuje leasing bankowy, jednak i w tym przypadku, nie zawsze tak jest. Trzeba pamiętać o tym, że czasami mała firma leasingowa, czy salon samochodowy może zaoferować lepszą ofertę niż niejedna duża firma leasingowa. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie można w ciemno podejmować takiej decyzji bez uprzedniego poznania ofert konkurencji. Jednak nawet to za mało. Trzeba poddać dokładnej analizie także umowy leasingowe, a w szczególności Ogólne Warunki Umów Leasingu. To w dużej mierze tam znajdują się informacje o opłatach, czy zakazach i ograniczeniach, o których nie wspomniał w rozmowie przedstawiciel firmy leasingowej.

Co się wiąże z leasingiem

Wiąże się z nim przede wszystkim długoterminowe zobowiązanie dla firmy klienta. To o tym trzeba pamiętać. Przez najbliższe pięć lat będziemy zmuszeni najprawdopodobniej każdego miesiąca wpłacać na konto firmy leasingowej raty leasingowe, niezależnie od tego, czy wybierzemy leasing bankowy czy leasing bezpośrednio od producenta samochodu. Trzeba o tym pamiętać, przede wszystkim dlatego, że w razie jakichś problemów z wypłacalnością, leasingu nie jest łatwo się pozbyć, a jeśli uda się go przepisać to zazwyczaj wiąże się to z dodatkowymi kosztami, co obciąża ponownie firmę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz