środa, 20 maja 2015

Leasing aut okiem klienta

Najpopularniejsza metoda

Obecnie najpopularniejszym sposobem na pozyskanie pojazdu jest leasing aut. Jeśli prowadzisz firmę to bez większych problemów możesz uzyskać finansowanie auta w ramach leasingu. Oczywiście, nie oznacza to, że wystarczy mieć firmę i już można spokojnie brać leasing. Firma musi spełniać szereg warunków, aby mogła uzyskać finansowanie. Warto tutaj zaznaczyć, że mimo wszystko tych warunków jest o wiele mniej, niż w przypadku kredytu. Każda firma leasingowa ma inne zasady, które mogą się od siebie różnić, dlatego warto przeanalizować przynajmniej kilka firm leasingowych, aby ocenić, w której najłatwiej będzie nam wziąć leasing.

Warunki leasingu

To jednak nie wszystko. To że firma ma najłatwiejsze warunki do spełnienia wcale nie oznacza, że leasing aut w takiej firmie będzie opłacalny. I dlatego nie należy od razu odrzucać innych firm. Bardzo ważne jest to, co zawarte jest w umowie leasingowej. Dlatego to na jej podstawie powinno się odrzucać określone firmy. Wszystko dlatego, że oferta, która bez głębszego poznania wydaje się szalenie korzystna, po analizie umowy leasingu i Ogólnych Warunków Umowy Leasingu w niej zawartych, może okazać się mało atrakcyjna i przegrywać z ofertami innymi, która na początku wydawały się nieatrakcyjne. Dlaczego o tym wspominam? Ponieważ to właśnie w umowach leasingowych opisane są postępowania firmy w najróżniejszych sytuacjach.

Na co zwracać uwagę

Szczególną uwagę warto zwrócić na to, jakie dodatkowe koszty możemy ponieść w określonych przypadkach oraz na to, na jakie kary finansowe ze strony firmy leasingowej możemy być narażeni w określonych przypadkach. Przykładowo, firma leasingowa może zabronić wyjazdu leasingowanym pojazdem zagranicę. W takim przypadku trzeba poinformować o wyjeździe firmę leasingową i poczekać na odpowiedź, czy zgadzają się na wyjazd. Można także pojechać bez informacji, jednak jeśli firma leasingowa dowie się o tym, umowa na leasing aut zostanie zakończona wcześniej, samochód zostanie odebrany klientowi, a i tak będzie on musiał zapłacić resztę rat leasingowych. Jak widać, niespecjalnie opłaca się tak ryzykować. Dlatego najważniejsze jest to, aby dokładnie przeanalizować umowy leasingowe. Trzeba także pamiętać, że jest to długoterminowe zobowiązanie finansowe, dlatego niezbędna jest analiza tego, czy jesteśmy w stanie je wypełnić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz